Energiahatékony ház tervezés

Élvezze az állandó friss, tiszta és pormentes levegőt az otthonában! Garantáltan penészmentes felületek a legkiválóbb légtömörség mellett is! Kiváló hangszigetelésű lakások! Komfortosabb terek a magasabb hőmérsékletű belső felületeknek köszönhetően ugyanolyan levegő hőmérséklet mellett.

A fenti előnyöket az Ön otthona számára is biztosítani tudjuk!

A passzívház olyan épület, melyben a komfortos belső klíma télen és nyáron külön fűtési és hűtési rendszer nélkül biztosítható.

Ez egyrészt annak köszönhető, hogy a passzívház kiváló hőszigeteléssel rendelkezik, minden egyes lehűlő felülete– a falak, padló- és tetőszerkezetek, valamint a külső nyílászárók – tekintetében. Ezáltal a passzívház hővesztesége csak töredéke egy hagyományos házénak.

Egy passzívház fűtési energiaigénye 80–90%-kal kevesebb, mint egy hagyományos házé és 60–75%-kal kevesebb, mint egy alacsony energiaszintű házé. A passzívházelmélet kitalálói a következő gondolatmenetet követve jutottak el a konkrét építési módszerig:

  • Az új épületek jól hőszigeteltek és kellően légzárók, hogy minél kevesebb legyen az energiaveszteségük.
  • A légtömör épületben higiéniai okokból, biztosítani kell a folyamatos szellőztetést. A szellőztetéskor fellépő hőveszteséget azonban minimalizálni kell. A folyamatos, de csak minimális hőveszteséget okozó szellőztetés csak hővisszanyerővel ellátott gépi szellőzés üzemeltetése mellett lehetséges.

A légtömörségre vonatkozó előírás, hogy az 50 Pa nyomáskülönbségnél mért légcsereszám (jelölése: n50) nem lehet magasabb 0,6 1/h értéknél. E paraméter passzívház-kritériumként való megfogalmazásának van elméleti és gyakorlati háttere is. A nem elégséges légtömörség az energetikai veszteségeken túl állagmegőrzési-, higiéniai- és komfortproblémákat is felvet. A réseken át kiáramló meleg vagy beáramló hideg

A passzívházelmélet megalkotói úgy határoztak, hogy ha egy épületnek ilyen rendkívül alacsony a fűtési energiaigénye, akkor az egyéb felhasznált energia összértéke is maradjon minél alacsonyabb, így előírták, hogy az épület összenergia-szükséglete primerenergiában számolva ne haladja meg a 120 kWh/(m2év) értéket. Ez az érték magába foglalja a

Egy épület akkor kapja meg a passzívház minősítést, ha

  • fajlagos fűtési energiaigénye ≤ 15 kWh/(m2év) vagy fajlagos fűtési hőszükséglete ≤ 10 W/m2
  • légtömörsége (n50) ≤ 0,6 1/h és
  • fajlagos összes primerenergia-szükséglete ≤ 120 kWh/(m2év).

A passzívház, ugyan azon a feltevésen alapult, hogy a szükséges minimális hő a szellőztetőrendszeren keresztül, légfűtéssel kerül az épületbe, de ez nem szerepel kritériumként. A kritérium pusztán csak az, hogy a fajlagos fűtési energiaigény nem haladhatja meg a 15 kWh/(m2év) értéket. Bevitelének módja nem kötött, történhet klasszikusan légfűtéssel, felületfűtéssel, ezek kombinációjával vagy egyéb módon is.

További ajánlások

10 tipp, amit ha ismer, milliókat megspórolhat az építkezésen!

Ha szeretné elkerülni a házépítés buktatóit, kérje e-mail sorozatban a milliókat érő tippeket!

Megismertem és elfogadom az adatvédelmi tájékoztatót.