Energiahatékony ház tervezés

A passzívház fogalma

A passzívház olyan épület, melyben a komfortos belső klíma télen és nyáron külön fűtési és hűtési rendszer nélkül biztosítható.

Ez egyrészt annak köszönhető, hogy a passzívház kiváló hőszigeteléssel rendelkezik, minden egyes lehűlő felülete– a falak, padló- és tetőszerkezetek, valamint a külső nyílászárók – tekintetében. Ezáltal a passzívház hővesztesége csak töredéke egy hagyományos házénak. A hőveszteségek csökkentése érdekében a jó hőszigetelés alkalmazása mellett nagy hangsúlyt kell fektetni a hőhídmentes és légtömör szerkezet kialakítására. A hőveszteség jelentős részét a passzív energiaforrások ellensúlyozzák, ezek az üvegezett felületeken keresztül beérkező napsugárzás, valamint a háztartási gépek és a bent tartózkodó emberek által leadott hő.

A passzívházban fellépő hőveszteség olyan minimális, hogy annak pótlásához sok esetben nincs szükség külön fűtési rendszer kiépítésére. Az előálló minimális fűtési energiaigényt jellemzően az egyébként is beépített szellőztetőrendszeren keresztül lehet biztosítani.

A szellőztetés egy passzívházban mindig ellenőrizhetően, gazdaságos hővisszanyerővel ellátott szellőztető berendezéssel történik. Így egyfelől folyamatosan biztosított a kiváló levegőminőség, másrészt pedig a szellőzési hőveszteség is a töredékére csökkenthető.

10 tipp, amit ha ismer, milliókat megspórolhat az építkezésen!

Ha szeretné elkerülni a házépítés buktatóit, kérje e-mail sorozatban a milliókat érő tippeket!

Megismertem és elfogadom az adatvédelmi tájékoztatót.